Günümüz bilim ve teknoloji çağında amaç, fen okuryazarı bireyler yetiştirmektir. Bu çerçeveden bakıldığında bilimi anlamanın ve hayata geçirmenin en önemli yollarından biri de tabii ki deneylerin derslere entegre edilmesidir.  Deneyler ile kişi, bilime dair olan olayları somutlaştırarak öğrenebilme ve uygulama şansına sahip olmaktadır. Bizler Renko Ltd. Şti bünyesinde, tüm bunları dikkate alarak alanında uzman kişilerle, Türkiye’de bir ilke imza attık ve fizik deney setleri, oyunları ve cihazları üzerine TÜBİTAK-TEYDEB destekli bir proje geliştirdik. 
 
Ürünlerimizi geliştirdiğimiz ve ürettiğimiz merkez binamız.
 
Projemiz kapsamında hazırlanan paketlerimizin temelinde öğrenciyi öğretime her yönüyle dahil etme, yaparak yaşayarak öğrenmeyi etkili kılma ve bu aşamada öğretmenlerimize rehberlik etmek yer almaktadır. Bilindiği üzere eğitim sistemimizde hedeflenen nokta da tam olarak budur. Bizler bu noktadan yola çıkarak projemiz kapsamında da milli eğitim ve üniversite programlarındaki konuları esas alarak çalışmalarımıza yön verdik. Öğrencilerimize kalıcı bir fizik eğitimi sağlamada gerekliliğine inandığımız somutlaştırmanın projemizin içeriğini en iyi şekilde yansıttığına inanmaktayız.
 
Ürün sergileme salonumuz.
 
Renko Ltd. Şti. bünyesinde “Bilim ve Toplum Merkezleri” kurma çalışmaları başlamıştır. Şu an çeşitli illerde kurmuş olduğumuz bilim ve toplum merkezleri aktif olarak hizmet vermektedir. Projelendirmesi tamamlanmış, son aşamasına gelinmiş birçok bilim merkezinin de hizmete açılmak üzere hazırlıklarına devam edilmektedir. Ayrıca “Biyoloji ve Kimya Deney Setleri, Oyunları ve Cihazları” üzerine çalışmalara başlanmıştır. Bu çalışmalar hızlanarak devam etmektedir. En kısa zamanda siz değerli müşterilerimize sunulacaktır.
 
Ürünlerimizin imalat yeri.
 
Her aşamada denetlenen ve müşterilerimizin görüşleri de dikkate alınarak sürekli olarak geliştirilen ürünlerimiz ISO9001-2000 sertifikasıyla belgelendirilmiştir. 
 
Tasarımlarımızın ve yazılımlarımızın geliştirildiği ODTÜ Teknokent ofisimiz.
 
Renko Ltd. Şti. olarak sizlere kaliteli bir hizmet sunmak, size özel çözümler üretmek, kesintisiz teknik destek sunmak ve tam bir müşteri memnuniyeti sağlamak temel ilkemiz olmuştur.
 
Kimya-Biyoloji laboratuvarımızda deney sistemlerimizi test ediyor ve geliştiriyoruz.
 
BAŞARIYLA TAMAMLAMIŞ OLDUĞUMUZ TUBİTAK DESTEKLİ PROJELER
3030207 - RF (Radyo Frekansı) ve parmak izi teknolojisi kullanan kimlik tanıma/Geçiş kontrol cihazları ve RF kartla çalışancihazlar ve bu cihazlarla ilgili işletim ve uygulama yazılımlarının geliştirilmesi : Proje başarı ile bitirilmiştir.
305007 - Üniversiteler için Fizik Deney Setlerinin Prototiplerinin Tasarlanarak / Üretilmesi ve Bilgisayar destekli Fizik Deneylerinin Tasarımı ve Geliştirilmesi : Proje başarı ile bitirilmiştir.
3050471 - İlk ve Orta Öğretim Düzeyinde Okullara ve Öğrencilere Yönelik Bilgisayar, Video ve Animasyon Destekli İnteraktif Fizik Deney Setleri ve Oyunları Prototiplerinin Geliştirilmesi : Proje Başarı ile Bitirilmiştir.
3080082 - Fen Bilimleri Eğitim Amaçlı İnteraktif Çok Sensörlü Dijital Veri Toplama ve Analiz Cihazının Prototipinin Geliştirilmesi ve Örnek Deneylere Tatbikatı: Proje başarı ile bitirilmiştir.
3100257 - Çok uygulamalı çeşitli algılayıcılar ve RF GPRS modülleri ile data iletimi sağlayan gömülü sistem prototipinin geliştirilmesi devam ediyor.
 
Teknoloji Geliştirme Vakfı Ödülü
 
Firmamız başarıyla tamamladığımız projemiz sayesinde 'TÜBİTAK BAŞARI ÖYKÜLERİ PAYLAŞIM GÜNLERİ' ne katılıp aşağıdaki teşekkür belgesi almaya hak kazanmıştır.